Skuteczny sposób na zmarszczki

 

Nasza skóra to nasza wizytówka. Powinniśmy o nią odpowiednio dbać, bo to ubranie, które będziemy nosić przez całe życie. Nieważne jednak jak intensywnie będziemy o nią dbać używając kosmetyków – nawilżać, odżywiać i chronić przed czynnikami zewnętrznymi, w końcu i tak przyjdzie czas kiedy pojawią się zmarszczki. I wtedy warto z głową sięgnąć po botox.

 

 

Co to jest botox?

 

Najlepszym dowodem na skuteczne działanie botoxu są hollywodzkie aktorki, które z powodzeniem od dłuższego czasu walczą tą metodą z upływającym czasem. Leczenie Botoxem to metoda, która koryguje zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni. Botulina rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Nie wpływa to na funkcjonowanie pozostałych mięśni. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, zmarszczki się wygładzają, a przy takim zastosowaniu środka mimika twarzy nie zostaje zamrożona.

 

 

Botulina dla każdego

 

Botox można stosować w każdym wieku. Dla dwudziesto-, trzydziestolatek jest to świetna profilaktyka przeciwko tworzeniu się zmarszczek, bo działanie następuje w momencie, gdy te nie są jeszcze wyraźnie widoczne. W rezultacie ich powstawanie zostaje opóźnione. Jest to wyjątkowe skuteczne dla osób z bogatą mimiką twarzy. W obecnych czasach nie ma skuteczniejszej terapii przeciwzmarszczkowej. Osoby dojrzałe stosując botox wygładzą zmarszczki, które już istnieją. Jeśli jednak są to trwałe, bardzo głębokie zmiany, należy uzupełnić zabieg wypełnieniem zmarszczek kwasem hialuronowym, który nawilża komórki skóry.

 

Zabieg wygładzania zmarszczek botoxem jest równie skuteczny dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Całe szczęście Panowie nie boją się już wizyt w gabinecie kosmetycznym i coraz częściej decydują się na leczenie. Metoda ta zapewnia:

 

  • wypoczęty i zrelaksowany wyraz twarzy
  • oraz pogodny wygląd

 

Co zwłaszcza doceniają osoby na wysokich stanowiskach: biznesmeni i politycy.

 

 

Efekty stosowania botoxu

 

Botulina zaczyna działać już po kilku dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po dwóch tygodniach. Efektem zabiegu można się cieszyć nawet do 4 miesięcy, ale wszystko zależy od organizmu, wieku czy stanu skóry. Zabieg powinno się powtarzać co 3 do 6 miesięcy, na przykład w tym gabinecie medycyny estetycznej – drpabianczyk.pl . Dzięki zastosowaniu botoxu zmarszczki są całkowicie lub częściowo zlikwidowane (w przypadku głęboko utrwalonych). Twarz zyskuje wypoczęty wyraz. Niektóre części twarzy, jak brwi lub powieki, zostają nieznacznie uniesione. Na skórze nie tworzą się nowe zmarszczki, jednocześnie skóra wypoczywa. Kąciki ust i powieki pozostają uniesione.

 

Zabieg musi wykonać lekarz. Wstrzykuje on cienką igłą preparat w leczone miejsca twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a ból przy nim jest minimalny, całość trwa około 15 minut. Najczęściej stosuje się botulinę do wygładzenia:

 

  • zmarszczek poprzecznych czoła, 
  • zmarszczek pionowych między brwiami – czyli lwich zmarszczek,
  • wyrównania kurzych łapek wokół oczu
  • i zmarszczek „palacza” wokół ust.

 

 

 

Mimika powraca stopniowo, w ciągu kolejnych miesięcy po zabiegu, aż do powrotu pełnej ruchomości mięśni.

 

Jednocześnie terapia leczenia botuliną stosowana jest także w innych dziedzinach medycyny, w tym między innymi w przypadku leczenia schorzenia jakim jest przewlekła migrena. Więcej informacji o tym jak w takim wypadku działa zastrzyk z botuliny znajdziemy w tym miejscu – botox. Artykuł przedstawia wnikliwą analizę wpływu toksyny botulinowej na system ochrony zdrowia pacjentów. Lekarze stosując tego rodzaju preparaty starają się znaleźć nie tylko doraźny, ale przede wszystkim skuteczny lek na tę chorobę. Takie innowacyjne podejście w leczeniu migreny jest szczególnie wyczekiwane i co za tym idzie pozytywnie oceniane przez środowisko osób cierpiących na tę przypadłość.