Czy implant jest lepszy od zębów?

Styczeń 31, 2018 - admin

Comments are off for this post.

Ostatnio spotkałem się z opinią, że lepsze są implanty zębowe niż normalne zęby. Przecież taki sztuczny ząb nie może się popsuć, nie boli. Same zalety? Czyli najlepiej udać się do działającej w Krakowie ( zobacz ) wyrwać wszystkie zęby i wstawić w ich miejsce implanty zębowe? Kraków, Warszawa, Gdańsk – takiego zabiegu nie podejmie się żadna rozsądna klinika. Nie wyrywa się zdrowych zębów.

Dlaczego nie są lepsze implanty zębowe?

214121297(33)
Implanty zębowe. Kraków modelka.

Kraków i większe miasta są często przykładem miejsc, gdzie ludzie chcą żyć wygodnie. Mając sztuczne zęby myślą, że mogliby je po prostu opłukać, zapach z jamy ustnej byłby przyjemny, a oni oszczędzaliby czas. Pomijam tutaj fakt tego, że mogliby wtedy mieć różne choroby dziąseł. Trzeba pamiętać, że implanty zębowe wykonane nawet przez najlepsze kliniki w miastach takich jak Kraków, przy użyciu najlepszych technologii są zabiegiem inwazyjnym.

 

Znacznie lepsze jest choćby leczenie kanałowe, które jest mniej inwazyjne. Oczywiście jeżeli ktoś stracił zęby, to implanty zębowe są dla niego świetną wiadomością. Może on poszukać np. dobrej kliniki w Krakowie i cieszyć się pięknym uśmiechem. Jednak ten zabieg nie powinien być traktowany jako alternatywa dla normalnych zębów, a jako koło ratunkowe. Zwłaszcza, że po wprowadzeniu implantu trzeba zwracać bardzo dużą uwagę na to w jaki sposób się żyje i stosować się do zaleceń lekarza.

214121297(19)

 

admin