Syndrom DDA – czym jest i czy psycholog online może pomóc?

Czerwiec 13, 2017 - admin

Comments are off for this post.

DDA, czyli syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika to popularne, społeczne zjawisko będące następstwem wychowywania dzieci przez rodziców dotkniętych chorobą alkoholową. Specjaliści z https://www.psychoterapeuta.online/ prowadzący terapię psychologiczną online potwierdzają, że problemy takich osób biorą się przede wszystkim z braku zainteresowania dzieckiem w okresie jego dojrzewania. Dorosłe Dzieci Alkoholików mogą jednak znaleźć pomoc i dowiedzieć się kim tak naprawdę są.

Smutna kobieta korzystająca z pomocy psychologa online
Smutna kobieta korzystająca z pomocy psychologa

 

Czy jednak psycholog online wystarczy?

Usługi psychologa online cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością co możemy zauważyć chociażby po ilości pacjentów korzystających z usług psychologa online. W momencie kiedy Dorosłe Dzieci Alkoholików nie mogą poradzić sobie z problemami codziennego życia zaczynają szukać źródła swoich problemów. Psycholog online jest jedną z pierwszych osób, do których warto się zgłosić.

Na czym polega terapia?

Podczas pierwszej konsultacji psychologicznej online specjalista zada kilka pytań, które pozwolą mu stworzyć ogólny obraz życia pacjenta. Oto kilka podstawowych pytań, na które odpowiedź warto przygotować sobie wcześniej:

1. Kiedy zacząłeś/zaczęłaś odczuwać pierwsze, życiowe trudności?

2. Czy odczuwasz ciągłe poczucie winy?

3. Czy masz wrażenie, że choroba alkoholowa Twoich rodziców/rodzica jest spowodowana Twoim zachowaniem?

4. Czy wciąż starasz się, aby nie urazić swojego rozmówcy podczas prowadzenia dialogu?

5. Czy masz problemy z gospodarowaniem pieniędzmi i łatwo popadasz w długi?

6. Czy odczuwasz lęk, masz problemy z bezsennością i wydaje Ci się, że jesteś bezwartościowy?

Płacząca dziewczynka przez rodziców
Płacząca dziewczynka

 

Jeśli podczas rozmowy z psychologiem online odpowiesz twierdząco na co najmniej połowę z zadanych pytań możesz być pewien, że syndrom DDA dotknął również Ciebie. Osoby takie jak Ty mają problem z poczuciem własnej wartości, uciekają się do materialnego zaspokajania towarzyszącej im pustki, starają się każdemu przypodobać, ale jednocześnie obawiają się bliższych relacji. Na szczęście obecnie syndrom DDA można skutecznie leczyć, o czym możemy przeczytać również tu www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/npzchn_2006_2010_08032006.pdf . Wystarczy tylko zgłosić się po pomoc do prawdziwego specjalisty.

admin