Masaż leczniczy

Styczeń 26, 2017 - admin

Comments are off for this post.

Osoby bezrobotne mogą zmienić swój status między innymi dzięki kursom, które znajdziemy na stronie www.trigger.edu.pl/kursy-masazu/kursy-dla-bezrobotnych. Kursy dotyczą przede wszystkim nauki masażu. Masaż klasyczny wykorzystywany jest do leczenia różnych dolegliwości.

Definicja masażu

Masaż polega na wykorzystaniu dotyku do wywołania odpowiedniego stanu odprężenia. Mimo różnic w poszczególnych technikach samo założenie jest proste- masaż, to systematyczne wykonywanie ruchów nacierania, uciskania, czy też oklepywania”.

Kiedy stosujemy masaż leczniczy?

1.Masaż leczniczy stosowany jest w przypadku poważnych problemów zdrowotnych związanych ze sztywnością, napięciem i bólem mięśni.

2.Szczególnie stosują go sportowcy przed zawodami w celu rozluźnienia i po zawodach po to żeby złagodzić ból.

3.Masaż może usuwać bóle mięśniowe, migrenowe, a także napięciowe w odcinku lędźwiowo- krzyżowym. Co ciekawe dzięki masażowy można zwalczyć także stres, napięcie psychiczne, bóle porodowe, a także poprawić dopływ krwi do masowanego miejsca.

Jak wykonuje się masaż klasyczny?

Masaż klasyczny wykonuje się na stole do masażu. Specjalista kolistymi ruchami wykonuje masowanie różnych części ciała. Ważne jest jednak to, że w masażu klasycznym musi zostać pominięty kark, po to, żeby nie uszkodzić połączeń nerwowych. Równie istotne jest to, żeby masaż był wykonywany przez profesjonalistę. Osoba nie mająca doświadczenia może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym stanie zdrowia, łącznie z uszkodzeniem kręgosłupa.

Różne rodzaje masażu

Osoby bezrobotne mogą podszkolić się w różnych metodach masażu, co może im pomóc w znalezieniu stałego zajęcia.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny nazywany jest czasami masażem drenażowym. Jest to przede wszystkim masaż odprężający i leczniczy.

1)Osoby odchudzające się powinny często korzystać z tego rozwiązania przede wszystkim dlatego, że pozwala ono na oczyszczenie organizmu z produktów przemiany materii.

2)Dzięki masażowi limfatycznemu możemy zmniejszyć widoczność cellulitu, poprawić wygląd skóry, wzmocnić odporność.

3)Po amputacjach taki masaż pomaga w dużo szybszym i sprawniejszym powrocie do zdrowia.

Jak wykonuje się masaż limfatyczny?

1.Masaż limfatyczny polega na wyciskaniu. Wykonują go przede wszystkim doświadczeniu fizjoterapeuci.

2.Przesuwa się palce w kierunku serca, ale należy to robić bardzo powoli. Masaż ten kończy się w górnej części szyi.

3.Nie mogą z niego korzystać osoby cierpiące na nowotwory, a także pacjenci z chorobami zakaźnymi, z obrzękami z powodu stanów zapalnych i przerzutami nowotworowymi.

Masaż segmentacyjny

Masaż segmentacyjny pomaga w przypadku rwy kulszowej. Zmniejsza także bóle neurologiczne, poprawia sprawność. Wykorzystuje się w większość podobne techniki jak w przypadku masażu klasycznego. Naukę masaży rozpoczyna się od technik klasycznych, później poznaje się założenia masażu limfatycznego, a dopiero na końcu można zaznajamiać się z masażem segmentacyjnym.

admin