Stomatologia estetyczna – współczesna dziedzina medycyny dentystycznej

Styczeń 20, 2017 - admin

Comments are off for this post.

Z czym dawniej kojarzyła się stomatologia? Z ciasnym, przytłaczającym gabinetem, wiertłami dentystycznymi i przykrym zapachem? Prawdopodobnie każdy dorosły człowiek w dalszym ciągu oczami wyobraźni sięga do tego obrazu. Dziś jednak wiele się w tej kwestii zmieniło. Wystarczy spojrzeć na rozwój stomatologii estetycznej, ponieważ to właśnie ona stanowi kolebkę progresu branży dentystycznej.

Co wchodzi w ofertę usług estetycznej medycyny stomatologicznej?

Już sama nazwa powinna wskazywać na to, że wszystko skupia się przede wszystkim na efektywności uśmiechu. W związku z tym w ofercie takich gabinetów jak ten ze strony – www.dentalpark-krakow.pl/zakres-uslug/stomatologia-estetyczna,  pacjenci mogą znaleźć między innymi:

  • wypełnienia kompozytowe,

  • wybielanie zębów,

  • rekonstrukcję ubytków w uzębieniu,

  • i wiele innych.

Dlaczego estetyka uśmiechu jest tak ważna?

Na przestrzeni ostatnich lat postrzeganie człowieka w społeczeństwie bardzo się zmieniło. Dziś zważa się przede wszystkim na wygląd, który odgrywa kluczową rolę w kreowaniu pierwszego wrażenia o drugim człowieku. Zdrowe, białe zęby są oznaką dbałości, odpowiedzialności i pewnej mądrości. Zęby są ważne przy szukaniu pracy, nawiązywaniu relacji międzyludzkich, oraz w budowaniu własnej samooceny. Czasami najpiękniejsza fryzura, stylowy makijaż i eleganckie ubranie nie są w stanie zapełnić niedosytu jaki stanowią niezadbane zęby. Właśnie dlatego medycyna estetyczna rozwija się w tak zastraszającym tempie – stomatolodzy odpowiadają nią jedynie na potrzeby swoich pacjentów.

admin