Problemy z cerą mogą mieć różnorodne podłoże

Styczeń 18, 2017 - admin

Comments are off for this post.

Mało kto z nas może pochwalić się idealną cerą, pozbawioną wszelkich niedoskonałości. Przebarwienia, podrażnienia, wypryski czy nawet pryszcze są problemami, z którymi próbują walczyć kobiety i mężczyźnie w różnym wieku.

Częstą przyczyną tego rodzaju defektów jest stosowanie kosmetyków niedobranych do naszych konkretnych potrzeb. Produkowane przez duże koncerny kremy, żele do mycia twarzy czy kosmetyki służące do robienia makijażu, zawierają wiele sztucznych dodatków, których szkodliwe działanie na skórę, zwłaszcza wrażliwą, bywa wręcz oczywiste.

Jednak powodem kłopotów z cerą mogą okazać się również różnorakie schorzenia. Jednym z nich, często występującym również w Polsce, jednak nie zawsze poprawnie diagnozowanym, jest demodekoza. Chorobę tę powodują mikroskopijne pajęczaki z rodziny roztocz, nużeńce. Jeśli do zauważanych przez nas niepokojących objawów należy między innymi zaczerwienie i swędzenie skóry, może się okazać, że cierpimy na demodekozę. Preparaty przydatne do jej pokonania znaleźć można pod następującym linkiem: nuzeniec.com.pl.

admin