Badania dla dorosłych – w jakim celu i jakie najczęściej są wykonywane

Styczeń 16, 2017 - admin

Comments are off for this post.

Osoby, które ukończą trzydziesty rok życia powinny przyłożyć większą wagę do swojego stanu zdrowia. Jest to bowiem (z punktu widzenia medycyny) najlepszy czas na to, aby zacząć się kontrolować. Pozwoli to w porę wykryć procesy chorobowe, które rozwijają się w organizmie. Wśród najczęstszych badań wykonywanych w profesjonalnych laboratoriach, takich jak to ze strony – medyczneanalizy.pl/badania/profile-badan znajdują się:

  1. ogólne badania morfologiczne,

  2. badania obrazu moczu,

  3. markery nowotworowe (pozwalające wcześnie wykryć proces chorobotwórczy),

  4. badania cukru i glukozy,

  5. badania hormonalne i tarczycowe,

  6. badania układu sercowego i krzepliwości,

  7. a także badania układu trawienia i wydalniczego.

Niektórzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka 

Nie można zapominać o tym, że część chorób zaliczanych jest do genetycznych. Oznacza to, że można je dziedziczyć a wówczas mówimy o pacjentach znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka. W takich sytuacjach poddanie się regularnej kontroli lekarskiej powinno być kwestią nadrzędną. Lekarz prowadzący sam będzie doskonale wiedział na jakie badania należy kierować swojego pacjenta, aby ograniczyć możliwość rozwoju choroby.

Chorób nie można się bać

W dzisiejszych czasach ludzie są świadomi, ale w dalszym ciągu obawiają się wielu chorób. Nic dziwnego. Wizja długotrwałego leczenia oraz niewiadomego rokowania może przerażać. Mimo wszystko należy jednak pamiętać o tym, że tylko wczesna wykrywalność pozwala zwykle na całkowity powrót do zdrowia, dlatego żadnych objawów nie można bagatelizować.

admin