Informacje na temat medycyny warto czerpać tylko ze sprawdzonych źródeł

Grudzień 30, 2016 - admin

Comments are off for this post.

W czasach, kiedy w internecie znaleźć można absolutnie wszystko – od informacji o seansach w kinie, przez przepisy na ciasto, po instrukcje samodzielnego złożenia skomplikowanych urządzeń – fakt, że tak wiele osób decyduje się na weryfikację niepokojących objawów zdrowotnych z użyciem informacji znajdujących się na przykład na forach dyskusyjnych nikogo właściwie nie dziwi. Jednak czy takie zachowanie jest do końca rozsądne?

Wielu lekarzy podkreśla, że jeśli przekładamy wizytę u nich i koniecznie chcemy dowiedzieć się wcześniej, co może być przyczyną wzbudzających nasz niepokój objawów, lepszym wyjściem będzie, jeśli sięgniemy po profesjonalną literaturę medyczną, a nie porady przypadkowych osób w internecie.

Sprawdzonych pozycji na tematy medyczne jest naprawdę sporo

Niektóre z nich znaleźć można nie tylko w księgarniach, gdzie kosztować potrafią krocie, ale również dużo tańszych antykwariatach. Przykładową ofertę wartą zainteresowania znaleźć można na przykład tutaj: www.kalinoteka.pl/2115-medycyna-i-opieka-zdrowotna.

Wiadomym faktem jest, że książki wydane kilkadziesiąt lat temu nie zawsze zawierają informacje najbardziej aktualne i zgodne z najnowszymi badaniami. Dlatego w calu zdobycia cennej wiedzy medycznej wybierajmy pozycje nieco nowsze, natomiast te już zabytkowe traktujmy jako bardzo pouczającą ciekawostkę.

Stanowią one bowiem bezsprzeczny dowód na to, że w medycynie dokonał się przez lata naprawdę olbrzymi rozwój.

admin